NIKE DUNK LOW

Këpucët Nike Dunk Low i japin këpucëve sportive moderne një goditje të caktuar retro. Pamja absolutisht e përjetshme vintage e këtyre këpucëve i bën ato të preferuara nga adhuruesit e këpucëve. Nuk është vetëm kur jeni duke bërë sport që dalloheni nga turma me këto këpucë - Dunk Low nga Nike është shtesa perfekte për çdo veshje të rastësishme. Edhe pse dizajni luan një rol të rëndësishëm, nuk është aspak e vetmja gjë që e bën këpucën hit. Nike i kushton rëndësi të madhe komoditetit të shkëlqyeshëm të veshjes dhe materialeve me cilësi të lartë në prodhim. Rezultati? Një palë këpucë që do t'ju shoqërojnë për një kohë të gjatë dhe të besueshme në jetën tuaj të përditshme, qoftë sport, pazar apo festë.

Përveç dizajneve klasike me ngjyra vintage dhe moderne, përzgjedhja përfshin edhe modele që tërheqin vëmendjen e të gjithëve me dantellat e tyre të pazakonta. Këpucët Nike Dunk Low karakterizohen nga prerja e atleteve të tyre - pa kyçin e këmbës me një thembër të moderuar dhe me këmbë të sigurt. Pjesa e sipërme është elastike dhe e bërë nga materiali i ricikluar. Kjo do të thotë që edhe këpucët Dunk Low të sapoprodhuara bëhen produkte të vërteta të cilësisë së mirë, pasi Nike përdor vetëm material që daton që nga vitet '80, kur seria Nike Dunk Low u shfaq për herë të parë në treg.

Në atë kohë, Dunk Lows u zhvilluan për sportet e brendshme për t'u ofruar atletëve - veçanërisht në basketboll - këpucët më të mira për performancë të lartë dhe komoditet të lartë. Edhe pse - ose ndoshta sepse - ata mundën të shkëlqenin në të dyja fushat, ata shpejt u panë gjithnjë e më shumë në rrugë. Që atëherë, Nike Dunk Lows është zhvilluar në një këpucë të preferuar për veshjen e përditshme dhe më në fund një këpucë kulti për të rinj dhe të moshuar Në fakt, është pikërisht kjo kthim në pamjen bazë që e bën Dunk Lows kaq të popullarizuar në mesin e adhuruesve të këpucëve. për koleksione private apo look modern vintage.

Në SneakerZH do të gjeni një shumëllojshmëri të gjerë modelesh nga seria Nike Dunk Low. Zbuloni palën e përsosur të këpucëve për të plotësuar pamjen apo koleksionin tuaj. Ju gjithashtu mund të na vizitoni në dyqanin tonë për të parë këpucët në jetën reale, t'i provoni dhe t'i merrni me vete. Mund të na gjeni në zemër të Cyrihut – mezi presim t'ju njohim dhe t'ju bashkojmë me këpucët tuaja të reja Nike Dunk Low.

Nike Dunk Low WMNS Kakao Wow
Nike Dunk Low WMNS Kakao Wow
Çmimi normalCHF 280.00
Nike Dunk Pink Curduroy (W)
Nike Dunk Pink Curduroy (W)
Çmimi normalCHF 290.00
Nike Dunk Low Rose Whisper (W)
Çmimi normalCHF 290.00CHF 232.00
Nike Dunk Low Coast (W)
Nike Dunk Low Coast (W)
Çmimi normalCHF 400.00
Nike Dunk Low Archeo Pink (W)
Nike Dunk Low Archeo Pink (W)
Çmimi normalCHF 330.00
Nike Dunk Low Triple White (2021) (W)
Nike Dunk Low Triple White (2021) (W)
Çmimi normalCHF 140.00CHF 70.00
Nike Dunk Low Michigan
Çmimi normalCHF 270.00CHF 216.00
Loading...

NIKE DUNK LOW